komputery-informatyka-internet-usługi-internetowe

Android – co zrobić, żeby telefon działał dłużej?

Większość telefonów komórkowych wyposażonych zostało w system Android, który daje użytkownikowi wiele możliwości, jednak nie czarujmy się – pobiera strasznie dużo mocy z telefonu. W konsekwencji oznacza to, że telefony  z tym systemem znacznie szybciej się rozładowują.

Dzisiejszy artykuł ma na celu pokazanie Wam, jak poradzić sobie z tym problemem. Wystarczy kilka prostych trików, kilka obserwacji, które sprawią, że Android nie będzie taki straszny. Zapraszamy do lektury.

Sprawdź ile mocy pobiera system

Zapewne nigdy nie zastanawiałeś się, dlaczego telefon, pomimo tego, że jest nowy, tak szybko się rozładowuje. Szczerze powiemy, że wiele osób o tym nie myśli, my również się na tym złapaliśmy. Jednak przyszedł czas, że poszliśmy po rozum do głowy, dzięki czemu udało nam się dojść do zaskakujących wniosków. Wspomniano o nich na początku artykułu. Dziś chcemy ustrzec Cię przed naszymi błędami, dlatego zachęcamy do tego, abyś po zakupie nowego telefonu sprawdził, ile energii pobierają różnego rodzaju procesy i nowe technologie w nim zainstalowane. Na pewno się zdziwisz.

Jak to zrobić, skoro każdy telefon posiada inne funkcje? To akurat bardzo proste. Wejdź w Ustawienia, a następnie: O telefonie. Kliknij: Użycie baterii i gotowe. Tutaj znajdziesz wszelkie informacje i rejestry na temat zużycia baterii.

Kontroluj sieć 3G – ona również lubi energię

Sporadycznie korzystasz z Internetu, a może w ogóle z niego nie korzystasz? Jeżeli sieć 3G nie jest Ci akurat potrzebna, zmień jej działanie na opcję EDGE, która niestety zapewnia o wiele mniejszą prędkość lub całkowicie wyłącz możliwość dostępu do Internetu, przełączając suwak transmisji danych.

Niepotrzebne programy także można wyłączyć

Użytkownicy smartfonów zapewne zdają sobie sprawę, że w tle ich telefonów działają różne procesy, które są bardziej lub mniej potrzebne. Są one cichymi pożeraczami energii, dlatego te, które nie są Ci potrzebne, najlepiej wyłącz.