Bądź na czasie!
Internet,  oprogramowanie

Bądź na czasie!

Nie wiemy, co przyniesie przyszłość. Być może praca zdalna będzie jedyną możliwą formą aktywności zawodowej. Niewykluczone, że nasze kontakty towarzyskie również w dużej mierze będą odbywały się w świecie wirtualnym. Dlatego już teraz warto poznać aplikacje, które nam to ułatwią i umożliwią.

Przyjazny Internet 

Internet był kiedyś domeną ludzi młodych, ale jego zalety szybko dostrzegli seniorzy, którzy coraz częściej i chętniej korzystają z jego dobrodziejstw. Powodów, dla których to właśnie starsi ludzie powinni nauczyć się surfowania po Internecie jest wiele. Może on bowiem ułatwić życie i być pomocny w wielu dziedzinach, zwłaszcza osobom, które mają trudności z poruszaniem się. Przez Internet można nie tylko się uczyć, ale też płacić rachunki, zapisać się do lekarza czy robić zakupy, co jest niezwykle wygodne. Z tego powodu właśnie seniorzy powinni przestać się bać nowoczesnych technologii, które mogą sprawić, że staną się bardziej samodzielni, a ich życie wygodniejsze. Internet może być też sposobem na poradzenie sobie z samotnością, bo na wyciągnięcie ręki mamy możliwość porozmawiania z przyjaciółmi i znajomymi, nawet jeżeli są daleko.

Zamiast mediów społecznościowych

ZOOM to aplikacja, która ze względu na wiele przydatnych funkcji zyskuje coraz większą popularność. Choć z założenia przeznaczona jest do organizowania konferencji dla wielu osób czy przeprowadzania szkoleń online, to można ją też wykorzystywać do celów prywatnych. To również dobra alternatywa dla osób, które nie chcą mieć konta w mediach społecznościowych. Z pomocą ZOOM-a można skontaktować się z bliskimi, niezależnie od tego, gdzie mieszkają. Aplikacja pozwala też na przesyłanie zdjęć, plików video i audio, co pozwala na różne formy kontaktu. Korzystając z chatu, możemy też spotkać się z wieloma osobami, a nie tylko z jedną, co czyni tę aplikację jeszcze atrakcyjniejszą i bardziej praktyczną. Aplikacja dostępna jest w różnych wersjach, jak na przykład dla firm czy dla nauczycieli i szkoleniowców.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *