komputery-informatyka-internet-usługi-internetowe

Idealny laptop dla ucznia

Uczniowie we wrześniu wrócili do szkół, a rodzice stanęli przed corocznym wyzwaniem skompletowania jak najlepszej wyprawki dla swoich dzieci. W dobie cyfryzacji, coraz częściej dokonują oni również zakupu nowego komputera, który ma być wsparciem w zdobywaniu nowej wiedzy. Jaki sprzęt będzie najlepszy? Co brać pod uwagę przy wyborze urządzenia? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na te pytania oraz przedstawiamy nasze rekomendacje.

Oczekiwania

Nie istnieje uniwersalny sprzęt, a wybór laptopa powinien być podyktowany naszymi oczekiwaniami. Bardzo ważnymi kryteriami są wydajność, waga oraz zużycie prądu. Laptop nie powinien być też za duży i ciężki, gdyż prawdopodobnie będzie częstym gościem w szkolnym tornistrze. Nasz prymus prawdopodobnie wiele razy będzie potrzebował przenieść na papier swoje prace domowe, rysunki lub wypracowania. Dlatego też warto rozważyć zakup domowego urządzenia wielofunkcyjnego, którego eksploatacja nie będzie bardzo obciążać naszej kieszeni. Tu warto rozważyć np. markę HP, gdyż tusze zamienniki do niej są jednymi z popularniejszych i wydajniejszych na rynku.

Nasze typy

Jednym z tańszych laptopów hybrydowych, czyli takich, które pełnią również rolę tabletu jest Acer Aspire Switch. Jego bateria potrafi pracować od 4 do 5 godzin, a jego gabaryty sprawia, że to bardzo poręczne i lekkie urządzenie. Dodatkowo jego matryca została pokryta szkłem Gorilla Glass 3, która chroni ją przed zarysowaniami. Zdecydowanie droższy, jednak również warty uwagi jest laptop marki Apple. Model MacBook Air jest w stanie pracować nawet do 12 godzin bez prądu oraz wyposażone zostały w pamięć 256 GB. Jednocześnie słyną one ze swojej cienkiej obudowy oraz niewielkiej wagi, co również nie obciąży kręgosłupów uczniów. Kompromisem w wyborze idealnego laptopa może być Asus x553SA, który charakteryzuje się wydajnością, wygodną matrycą o przekątnej 15,6 cala oraz wyjściem VGA, które służy do podłączenia projektora. Ten model jest jednym z lepszych wyborów jako narzędzie do nauki, przy czym jest niedrogie.

Na pewno na rynku można znaleźć jeszcze kilka ciekawych propozycji dla uczniów, wierzymy jednak, że powyższe propozycje będą dobrym wyborem lub wyznacznikiem w poszukiwaniach idealnego laptopa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *