komputery-informatyka-internet-usługi-internetowe

Jak kupować powerbank?

Nowe technologie to nie tylko nowsze wersje telefonów, telewizorów czy komputerów, ale też zupełnie nowe urządzenia, które mają nam ułatwić codzienność.

Jednym z takich urządzeń, o którym jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał, jest powerbank. To przenośna bateria, pozwalająca naładować nasz smartfon bez konieczności podłączania go do gniazdka czy innego urządzenia. W erze smartfonów, które mogą się szybko rozładować, jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Pojemność

Najważniejszym parametrem, na który trzeba zwracać uwagę, jest pojemność. Najlepiej by było, gdyby nasz powerbank oferował co najmniej dwa pełne naładowania telefonu. Obecnie smartfony mają pojemność baterii ok. 2-3 tys. mAh, więc powerbank powinien mieć ok. 4-5 tys. Najmniejsze powerbanki na rynku mają pojemność 2000 mAh, a te największe nawet ponad 20 000. Musimy też oczywiście wziąć pod uwagę fakt, że powerbank również się samoczynnie rozładowuje.

Waga

Ważną cechą powerbanków jest ich waga. Niestety, im większą pojemność ma bateria, tym cięższy jest powerbank, a to nieraz ma ogromne znaczenie – te najmniejsze ważą ok. 100-200 g, natomiast te większe potrafią nawet 0,5 kg, a to już spory ciężar dodatkowy. Są też na rynku bardziej profesjonalne powerbanki, o pojemności nawet 40 000 mAh i wadze 1,5 kg, ale to już raczej do bardziej profesjonalnego użytku, a nie codziennego podładowania smartfona.

Co można ładować?

Zazwyczaj wykorzystujemy powerbank do naładowania smartfonu, jednak możemy za jego pomocą naładować praktycznie każde urządzenie, które ma port USB. Mogą to więc być smartfony, tablety, smartwatche, aparaty cyfrowe, nawigacje samochodowe itp. Często powerbanki mają dwa wejścia USB, umożliwiające ładowanie dwóch urządzeń. Warto przy tym zaznaczyć, że często jeden z portów umożliwia szybsze ładowanie – warto to sprawdzić w specyfikacji przed zakupem.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Warto kupować powerbanki renomowanych producentów. Mamy wtedy pewność, że nie uszkodzą naszego smartfona. Dobrze też, by miały zabezpieczenia przed przeładowaniem, rozładowaniem i zwarciem. Wtedy możemy spokojnie z takiego urządzenia korzystać. Niektóre powerbanki mają również specjalne rozwiązania pozwalające im pracować w trudnych warunkach – są wodoszczelne, odporne na wstrząsy, upadki, kurz. Ostatnią rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest sam wygląd powerbanku. Są to urządzenia, które zazwyczaj stosujemy poza domem, nie powinny więc zajmować zbyt dużo miejsca. Dlatego warto dokładnie przestudiować jego wymiary.
https://ihospital.pl/