Internet

Najlepsze programy antywirusowe 2016

Zawartość każdego komputera jest smakowitym kąskiem dla przestępców internetowych. Nikogo nie dziwi ten fakt, ponieważ żyjemy w epoce wysoko rozwiniętej technologicznie, gdzie komputer jest obszerną bazą danych o jego użytkownikach. Dlatego pytanie „jaki jest najlepszy program antywirusowy?” powinno być zadawane przynajmniej raz w roku. Nie tylko dlatego, że to przede wszystkim przestępcy idą z duchem czasu i wymyślają coraz to różniejsze zagrożenia komputerowe. Chodzi też o producentów programów antywirusowych, którzy nie zawsze wywiązują się ze swoich powinności względem bezpieczeństwa naszych pecetów. Albo wywiązują się w sposób niezbyt przyjazny swoim klientom.

Zrobiłem research na stronach internetowych, które zajmują się testowaniem antywirusów. Nie byłem zdziwiony, że kolejny rok z rzędu pierwsze miejsce na listach najlepszych antywirusów zajmuje Kaspersky. Jako wieloletni użytkownik tego oprogramowania mogę tylko skromnie i jakże subiektywnie potwierdzić, że Kaspersky jest programem z niewielkim obciążeniem dla systemu i właściwie jeszcze nigdy, być może za sprawą Kasperskiego, nie byłem ofiarą cyberprzestępstwa — odpukać.

Testy (przeprowadzone przez Komputer Świat) polegały na tym, że skonfigurowano programy antywirusowe z setkami tysięcy szkodników, a następnie zrobiono symulację najpoważniejszych zagrożeń w skali światowej. Specjaliści jednocześnie są zdania, że nie ma takiego antywirusa, który zapewniły 100% ochronę, mimo to najwyższą jakością obok Kasperskiego mogą pochwalić się ESET i Bitdefender.

Oprócz samej ochrony równie ważnym czynnikiem świadczącym o najwyższej jakości programów był stosunek producenta do klientów. Z roku na rok widzi się coraz większą tendencję do wciskania na siłę produktów, które w dodatku słabo sprawdzają się pod względem merytorycznym. Stosowane są różne triki. Jednym z tych najbardziej nieuczciwych jest oferowanie darmowej wersji programu ochraniającego, a następnie powiadamianie użytkownika, że jego komputer jest poważnie zagrożony i należy niezwłocznie kupić wersję premium.

Ze swojej strony polecam zapoznać się z programami wytypowanymi przez Komputer Świat, a zwłaszcza z antywirusem Kaspersky.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *