komputery-informatyka-internet-usługi-internetowe

Nowe technologie pozwalają na blokowanie niechcianych sms-ów

Ile razy zdarzyło Ci się dostać sms-a, na którego nie byłeś przygotowany lub po prostu nie chciałeś go dostać. Niestety nasz numer telefonu rozchodzi się w zastraszającym tempie. Pomimo tego,że nowe technologie zadziwiają wielu z nas, nikt jeszcze nie wymyślił sposobu, aby niepożądane osoby nie otrzymały naszego numeru. O kim mowa? O wróżkach, ludziach, którzy informują nas o wygranej. Zapewne wiele razy otrzymałeś takie sms-y. Mamy nadzieję, że na nie nie odpowiadałeś. Na szczęście nowoczesne telefony pozwalają na zablokowanie takich wiadomości. Właśnie tym tematem zajmiemy się w dzisiejszym artykule. Zapoznaj się ze szczegółami.

Co warto wiedzieć o sms-ach Premium Rate?

Ile razy nie byłeś poinformowany o kosztach tego typu sms-ów? Nie dość, że nie wiesz tak naprawdę kto je wysyła, to najczęściej nie zdajesz sobie także sprawy z tego, ile one kosztują. Najczęściej otrzymujesz informację, że sms kosztuje 1 zł  VAT, czyli całe 1,23zł. Niestety w praktyce kosztuje wiele więcej, dlatego warto uważać na tego typu wiadomości. Najlepiej byłoby je zablokować, ale jak to zrobić? My wiemy! I za chwilę przekażemy Ci tę wiedzę.

Blokada sms-ów Premium Rate nie jest trudna

Sms-y Premium Rate, choć drogie, nie muszą być straszne. Jeżeli wiemy jak, można je zablokować całkowicie lub częściowo, jesteśmy w stanie uwolnić się od niechcianych wiadomości. Drugi przypadek jest bardziej prawdopodobny, bowiem możemy wysłać sms, z którego przychodzą niechciane wiadomości o treści: STOP oraz nazwę usługi, która jest przesyłana, np. Horoskop. Rozwiązanie to pozwala na zablokowanie niechcianej subskrypcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *