komputery-informatyka-internet-usługi-internetowe

Od dziś rysy na telefonie Ci nie straszne

Telefony, szczególnie te nowe, mają to do siebie, że szybko się rysują. Nie nosząc ich w dodatkowym etui, możesz spodziewać się, że prędzej czy później Twój telefon zdobędzie pierwsze rysy. Wystarczy, że wrzucisz go do torby, gdzie masz klucze lub zapalniczkę i możesz doprowadzić swój smartfon do opłakanego stanu.

Kiedy pojawią się pierwsze rysy, zapewne zaczynasz zastanawiać się, co zrobić, żeby je usunąć. I czy w ogóle da się to zrobić. Dziś pokażemy Ci, że nowe technologie można naprawić przy użyciu starych i sprytnych sposobów. Tak, rysy z obudowy telefonu można z powodzeniem usunąć. Mamy na to patent, który zdradzimy Ci poniżej.

Składniki to podstawa

Jeżeli myślisz, że wydasz krocie na usuwanie rys z obudowy telefonu, uspokajamy. Wszystko, czego potrzebujesz na pewno masz w swojej kuchni. Przygotuj zatem: przefiltrowaną wodę, proszek do pieczenia, łyżkę, miseczkę oraz szmatkę.

Pierwszym krokiem jest dokładne wytarcie miski i łyżki, tak aby nie było na nich żadnych zabrudzeń. Nie chcesz chyba, aby Twój telefon uległ jeszcze większemu zniszczeniu. Teraz możesz przygotować odpowiednią mieszaninę. Wsyp do miski jedną łyżkę proszku do pieczenia. Teraz wlej tyle wody niegazowanej, butelkowanej, tak aby powstała z mieszaniny pasta. Teraz odstaw mieszankę na minutę.

Usuwamy niechciane rysy

Przyszedł czas na usunięcie brzydkich znaków z telefonu, szczególnie obudowy. Śladowe ilości pasty nanieś na szmatkę, a następnie, okrężnymi ruchami wetrzyj ją w uszkodzone miejsca. Zanim to zrobisz, przyjrzyj się dokładnie głębokości rys. Te, które są większe, pocieraj mocniej. Te, które są praktycznie niewidoczne, pocieraj lżej. Musisz wyczuć siłę pocierania. Ważne, abyś usunął wszystkie rysy raz na zawsze.

Kiedy wszystkie rysy znikną, możesz przystąpić do oczyszczania telefonu z pasty. Zwilż część szmatki, której nie używałeś do wcierania pasty. Delikatnie przemyj pocierane części telefonu. Suchą szmatką wysusz telefon i pocierając okrężnymi ruchami, wypoleruj go.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *