komputery-informatyka-internet-usługi-internetowe

Smartfon może pomóc w nauce? Owszem – sprawdź jak

Kiedyś pomocami w nauce były globusy, atlasy i przede wszystkim biblioteka, w której można było znaleźć wiele przydatnych książek. Dziś do nauki wykorzystuje się telefony  nowe technologie. I właśnie o tym chcielibyśmy dziś napisać. W poniższym artykule pokażemy, że smartfony mogą być przydatne w nauce.

Dlaczego warto dać dzieciom telefon

Wielu rodziców jest przeciwnych temu, aby dzieci posiadały własne telefony. Z jednej strony mają wiele racji, z drugiej zaś – smartfon, jeżeli wykorzystywany jest jedynie do nauki i ewentualnego informowania rodziców o swoim położeniu, to dobre rozwiązanie.

Jeżeli Twoje dziecko uwielbia się uczyć i same książki mu nie wystarczają, podaruj mu tablet lub telefon komórkowy, na którym będzie miał dostęp do Internetu. Dzięki temu Twoje dziecko będzie mogło nie tylko szybciej wyszukać informacje, ale również bardziej intensywnie się uczyć. Pamiętaj jednak o podstawowej rzeczy – stwórz ochronę dziecka. Zablokuj strony, które mogą wyprowadzić go na złą drogę.

Zainstaluj oprogramowanie do nauki

Na pewno masz smartfon i na pewno doskonale wiesz, że sam telefon nie jest potrzebny Twojemu dziecku. Musisz jeszcze zainstalować odpowiednie aplikacje, które pozwolą na naukę. W zależności od tego, czy twoje dziecko jest humanistą, umysłem ścisłym czy poliglotą, zainstaluj oprogramowanie tematyczne, które pomoże mu w nauce. Pamiętaj jednak o tym, że programy dla dzieci mają zupełnie inne sposoby nauczania, niż te dla dorosłych. Oznacza to tyle i aż tyle, że musisz uważać na to, co instalujesz. Dziecko bowiem może nie podołać metodom nauczania dla dorosłych, zaś Ty możesz nudzić się, używając aplikacji dla dziecka.

Kolejnym argumentem, który przemawia za pozwoleniem dziecku na korzystanie ze smartfona jest fakt, że będzie mogło uczyć się praktycznie wszędzie – plac zabaw, jezioro, plaża. Twoje dziecko będzie miało nieograniczone możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *