komputery-informatyka-internet-usługi-internetowe

Smartfony przyszłości

Producenci telefonów co roku wprowadzają kolejne unowocześnienia. To, co jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia, dziś jest standardem. Co nowe technologie mogą nam zaoferować w przyszłych telefonach?

Technologie AI

Coraz częściej producenci wyposażają swoje urządzenia w nowoczesne algorytmy ułatwiające użytkownikowi pracę. Telefon może mieć moduł oszczędzania baterii, lepszą ochronę czy program automatycznie poprawiający zdjęcia. Nawet najnowszy Android 9.0 ma wśród funkcji moduł oszczędzający baterię czy sterujący jasnością wyświetlacza w zależności od otoczenia, a także przewidujący akcje na podstawie algorytmów wykorzystujących czas, lokalizację, kontekst i historię.

Gdzie jestem

Nowoczesne smartfony, choć powoli to już się staje codziennością, będą mogły powiedzieć, gdzie jesteśmy na podstawie zdjęcia. Coś takiego wydaje się bardzo przydatne na wakacjach, kiedy nie do końca zawsze wiemy, gdzie jesteśmy czy na jaki zabytek patrzymy, a taka funkcja pozwoli nam oszczędzić czas. Dodatkowo funkcja może nam od razu powiedzieć, gdzie kupić te buty, które miała na sobie przechodząca osoba.

Telefon elastyczny

Warto również zwrócić uwagę na nowe materiały, z których można stworzyć telefon. Zapewne będą one coraz cieńsze i bardziej elastyczne, co może sprawić, że telefon będzie ultralekki i będzie można go wyginać.

Trudno przewidzieć, co jeszcze wymyślą producenci, w końcu obecne funkcje jeszcze 10 lat temu nie istniały. Na pewno będą to zmiany znaczące.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *