ogólnie,  TV

Telewizor jako monitor – to proste!

Telewizor już dawno przestał być tylko urządzeniem do odbierania ruchomego obrazu. Podobnie jak w przypadku telefonu, który coraz mniej służy nam do dzwonienia, telewizor może spełniać szereg innych funkcji. Nowoczesne modele pozwalają na nagrywanie programów i odtwarzanie ich w dowolnym momencie. Telewizor może też nam służyć jako przeglądarka internetowa, a nawet być kimś na kształt krytyka i polecać wybrane programy. Obecnie produkowane telewizory mają też coraz większe monitory, dzięki którym we własnym domu możemy poczuć się, jak w sali kinowej. Byłoby szkoda nie wykorzystać ich też do innych celów niż tylko oglądanie seriali, wiadomości czy meczów. Telewizor może bowiem pełnić funkcję monitora, o czym doskonale wiedzą amatorzy gier na konsoli. Zaletą takiego rozwiązania jest między innymi fakt, że telewizor oferuje zwykle dużo lepszą jakość obrazu niż monitor przeznaczony do gier. Wybierając takie rozwiązanie nie musimy rezygnować z możliwości oglądania telewizji, wystarczy, że wybierzemy model wyposażony w tuner tv, który pozwoli na jednoczesne odbieranie stacji telewizyjnych.

Telewizor w roli monitora to rozwiązanie bardzo przydatne właścicielom mikrokomputerów. Niektóre z nich są bardzo zaawansowane technologicznie i umożliwiają na przykład obróbkę video. Jednak bez solidnych rozmiarów monitora ta czynność – i wiele innych – może być bardzo trudna.

Duży monitor nie jest ofertą dla wybranych, może być potrzebny każdemu, kto ma smartfon czy tablet. Korzystając z tych urządzeń w domu, oszczędzajmy wzrok i wykorzystajmy możliwości, jakie dają producenci telewizorów. Podłączenie tego sprzętu do monitora telewizyjnego jest bardzo proste, pod warunkiem, że wyposażony jest w złącze HDMI. Istnieje też możliwość podłączenia tabletu bezprzewodowo. Więcej kłopotu sprawia podłączenie telefonu – smartfony nie mają bowiem złącza HDMI. Jednak jest to możliwe z pomocą przystawki TV, Wi-Fi i routera lub bezpośrednio, gdy mamy do czynienia z telewizorem typu Smart TV. Wykorzystujmy możliwości, jakie daje nam technologia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *