komputery-informatyka-internet-usługi-internetowe

Wynieś firmę na wyższy poziom

Myśląc o rozwoju firmy musimy rozważyć również inwestycję w nowoczesny sprzęt wielofunkcyjny, który będzie optymalizował i ułatwiał pracę wszystkich osób w biurze. Niestety zakup dobrych urządzeń wiąże się z wysokimi kosztami, a forma dofinansowania w postaci tradycyjnego kredytu nie jest najatrakcyjniejsza. Przedstawiamy inne możliwości zdobycia dodatkowych środków.

Alternatywne środki finansowania

Jedną z opcji jest korzystanie z funduszy Unijnych. Większość obecnych programów dofinansowania skupia się wokół zakupu nowoczesnych maszyn oraz inwestycji w innowacje. Szukanie odpowiedniej dotacji oraz poprawne uzupełnienie wniosku nie są łatwym zadaniem. Decydując się na takie rozwiązanie, warto rozważyć wynajęcie firmy, która zna mechanizmy działania funduszy oraz wybierze najlepszy dla naszej działalności program.

Równie skutecznym rozwiązaniem może być leasing sprzętu drukującego. Forma ta nie jest w dalszym ciągu najpopularniejszą z metod, jednak z roku na rok poszerza się grono jej zwolenników. Głównymi atutami leasingu jest odciążenie przeniesienie z pracodawcy kwestii związanych z naprawą sprzętu i serwisem. Firma wynajmująca gwarantuje tusze zamienniki, serwis oraz naprawę urządzenia.

Najbardziej nowatorską metodą pozyskania funduszy jest korzystanie z finansowania społecznego. Najpopularniejszą platformą oferującą tego typu usługę jest Kickstarter. Crowdfunding wymaga od nas kreatywności oraz jasnego przekazu w jaki sposób rozwój naszej firmy wpłynie na konsumenta.

Jak widzimy istnieje kilka atrakcyjnych form zdobycia finansowania i tylko od nas i naszych potrzeb zależy, która z nich będzie najlepsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *