e-zakupy

Zakupy przez Internet coraz popularniejsze – jak nie zostać oszukanym?

Zapewne nie Ty jeden zauważyłeś, że zakupy w Internecie stały się bardzo popularne. Nie tylko możesz je zrobić szybko, ale także wygodnie – z dowolnego miejsca na świecie. Porównanie cen, jak również możliwość obejrzenia większej ilości produktów przyciąga potencjalnych klientów do sklepów internetowych. Niestety ta forma sprzedaży przyciąga też oszustów.

Dziś chcemy pokazać Wam, na co zwracać uwagę podczas buszowania w sklepach internetowych, aby nie zostać potencjalną ofiarą oszusta.

Wiarygodność sprzedawcy – czy w sieci da się ją zweryfikować?

Zanim kupisz przedmiot, który akurat Ci się spodobał, zbadaj osobę, która chce Ci go sprzedać. Warto poszukać opinii na temat tej osoby. Jeżeli nie ma żadnej lub jest ich niewiele, a w dodatku nie są zbyt pochlebne, wybierz inną osobę, która oferuje ten sam przedmiot, jednak ma lepszą reputację.

Opinie to jednak nie wszystko. Warto sprawdzić jak długo sklep działa na rynku, jego podstawowe dane. Jeżeli nie będziesz w stanie odnaleźć tego na stronie, miej się na baczności.

Atrakcyjna oferta – to może być podejrzane

Atrakcyjna oferta przyciągnie wzrok każdego, nawet najbardziej ostrożnej osoby. Zachowaj szczególną ostrożność, jeżeli sprzedawca sprzedaje dość drogi sprzęt po bardzo niskiej cenie. Takie oferty zazwyczaj się nie zdarzają. Nikt nie odda Ci drogiego markowego telefonu czy telewizora za grosze. Takie oferty to z pewnością próba oszustwa.

Nie daj się także nabrać, jeżeli wystawca przedmiotu żąda od Ciebie wniesienie zaliczki za produkt lub opłaty za przesyłkę. Pamiętaj – płatności z góry dokonuj jedynie w sprawdzonych miejscach!

Powyższe, to tylko jedne z wielu sytuacji, w których powinieneś się mieć na baczności. Wiadomo, nie można dać się zwariować, jednak pamiętaj – ostrożności nigdy za wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *