komputery-informatyka-internet-usługi-internetowe

Żywotność baterii telefonu komórkowego – sposoby na jej przedłużenie

Nowe telefony  komórkowe, nawet jeśli są z najwyższej półki, mają to do siebie, że ich baterie nie zawsze wytrzymują tak długo, jakbyśmy tego chcieli. Dlaczego tak się dzieje? Otóż, im nowszy telefon, tym bardziej naszpikowany jest nowymi technologiami, które z jednej strony mają nam ułatwić życie, zaś z drugiej czerpią naszą baterię w zastraszającym tempie. Co zatem zrobić, aby pogodzić jedno z drugim? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i wprowadź je w życie, a na pewno będziesz cieszył się z rezultatów.

Formatowanie nowej baterii to podstawa

Myślisz, że nowe technologie sprawiły, że nie musisz formatować baterii? Musimy Cię rozczarować – jesteś w błędzie. Każdą baterię należy dokładnie sformatować. Tylko wtedy będziesz miał pewność, że Twoja bateria będzie działała bez zarzutu. Jak to zrobić? Każdy nowy model telefonu powinieneś ładować wyłączony trzykrotnie od 10 do 14 godzin. Nigdy nie odłączaj ładowarki, nawet, jeśli przeczytasz informację, że bateria jest naładowana.

 

Używaj tylko oryginalnej ładowarki

Kiedy ładujesz swoją nową komórkę, pamiętaj, aby użyć do tego ładowarki, która została dołączona do telefonu. Tylko ona jest w stanie dokładnie naładować telefon, nie uszkadzając jego baterii. Pamiętaj także, by baterię ładować do pełna i tylko wtedy, kiedy smartfon zupełnie się rozładuje. Jeżeli jest to możliwe, ładuj wyłączony telefon. Relatywnie skróci to czas, na który będzie on musiał być podłączony do kabla.

Jasność wyświetlacza ma znacznie

Choć każdy z nas lubi, kiedy na telefonie widać wszystko jasno i wyraźnie, powinniśmy zastanowić się nad tym, czy takie działanie nie prowadzi do szybszego zużycia baterii. Odpowiedź jest prosta – oczywiście prowadzi. Dlatego też warto zastanowić się nad tym, czy nie lepiej przyciemnić odrobinę ekranu. Jakość wyświetlanych ikon na pewno się nie pogorszy, zaś Ty zaoszczędzisz wtedy na baterii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *