oprogramowanie

Antywirus na Androida

Czasy, gdy wirusy i złośliwe programy atakowały wyłącznie komputery, i to jeszcze te z systemem Windows, minęły już dawno. Dziś, gdy urządzeń pod kontrolą systemów mobilnych, takich jak Android, używa się do przeglądania Internetu dużo częściej niż klasycznych komputerów, stały się one łakomym kęskiem dla przestępców. Dlatego też ich ochrona jest ważna jak nigdy wcześniej.

Aby wybrać najlepszy program zabezpieczający, najlepiej jest skorzystać z comiesięcznych opracowań niezależnego laboratorium AV-Test, testującego najnowsze wersje dostępnych na rynku programów antywirusowych i przydzielającego im odpowiednie oceny w trzech kategoriach: ochrona przed zagrożeniami, użyteczność – jak bardzo antywirus wpływa na pracę urządzenia oraz dodatkowe funkcje wpływające na bezpieczeństwo.

I tak, w kategorii ochrona, maksymalną liczbę punktów zdobyło aż 11 aplikacji; co istotne – każda z nich zdobyła również komplet punktów za użyteczność. Poniżej prezentujemy w kolejności alfabetycznej wszystkie programy z tej listy, które dostępne są w Google Play, wraz z wyszczególnieniem funkcji dodatkowych (jeśli takie istnieją).

1. Ahnlab, V3 Mobile Security – zabezpieczenia przed kradzieżą (lokalizacja, blokowanie, wymazywanie), blokowanie połączeń przychodzących, bezpieczne przeglądanie internetu.
2. Bitdefender, Mobile Security – zabezpieczenia przed kradzieżą (lokalizacja, blokowanie, wymazywanie), bezpieczne przeglądanie internetu.
3. DU Antivirus – App Lock Free.
4. Intel Security, McAfee Mobile Security – zabezpieczenia przed kradzieżą (lokalizacja, blokowanie, wymazywanie), blokowanie połączeń przychodzących, bezpieczne przeglądanie internetu.
5. Kaspersky Lab, Internet Security – zabezpieczenia przed kradzieżą (lokalizacja, blokowanie, wymazywanie), blokowanie połączeń i wiadomości przychodzących, bezpieczne przeglądanie internetu, zabezpieczenie anty-phishingowe.
6. Sophos, Mobile Security – zabezpieczenia przed kradzieżą (lokalizacja, blokowanie, wymazywanie), blokowanie połączeń i wiadomości przychodzących, bezpieczne przeglądanie internetu, kontrola rodzicielska, wsparcie dla szyfrowania.
7. Norton Mobile Security – zabezpieczenia przed kradzieżą (lokalizacja, blokowanie, wymazywanie), blokowanie połączeń, bezpieczne przeglądanie internetu, wykonywanie kopii zapasowych.
8. Tencent, WeSecure – blokowanie połączeń, wykonywanie kopii zapasowych.

Choć może się to wydawać kłopotliwe, tak duży wybór, w rzeczywistości jest to dobra rzecz: wiedząc, że tak wiele antywirusów radzi sobie z zagrożeniami, możemy wybrać po prostu tę aplikację, która nam się najbardziej podoba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *