druk

Branża 3D w rękach najlepszych

Statasys – profesjonalizm i doświadczenie

Profesjonalne drukarki 3D to produkty, do stworzenia których potrzebna jest specjalistyczna wiedza i umiejętności. Decydując się na zakup takiego urządzenia, lepiej nie inwestować w te oferowane przez mało znanych producentów i pokusić się o zakup produktu renomowanej marki. Stratasys to jeden z pierwszych producentów drukarek przestrzennych. To opracowane przez nich technologie wyznaczyły kierunek zmian i rozwoju tej technologii. W swojej ofercie ma bardzo wiele modeli. Wśród nich są małe drukarki 3D przeznaczone do pracy w biurze – bardzo proste w użyciu, niewymagające nieustannego kontrolowania całego procesu druku. Kolejny produkt tego doświadczonego producenta, to drukarki do szybkiego prototypowania, które można wykorzystać do realizacji większych projektów. Najbardziej uniwersalnym urządzeniem jest drukarka z serii Idea, która może pracować non stop. Dedykowana laboratoriom i gabinetom dentystycznym jest drukarka z serii Design.

Ultem – drukarki uniersalne

Drugim godnym uwagi producentem drukarek 3D jest Ultem. Firma ta ma w swojej ofercie drukarki pracujące w różnych systemach i przeznaczone zarówno do celów prototypowych, jak i produkcyjnych. Jej drukarki znajdują zastosowanie w przemyśle chemicznym, elektrotechnicznym i maszynowym. W ofercie ma także drukarkę przestrzenną do metalu, a także dedykowaną stomatologii i medycynie oraz przeznaczoną dla placówek naukowych. Godną uwagi ofertą są też drukarki pracujące w technologii PolyJet.

Technologia Polyjet – dokładność i prostota

Technologia ta wykorzystuje ciekłe żywice fotopolimerowe utwardzane światłem. W ten sposób powstają najbardziej zaawansowane technologicznie drukarki 3D. Ich zaletą jest między innymi możliwość wykorzystania do drukowania bardzo różnorodnych materiałów i uzyskanie szerokiej gamy kolorów. Zalety tej technologii to bardzo wysoka dokładność powierzchni i dobra rozdzielczość, które uzyskuje się dzięki nakładaniu niezwykle cienkich warstw materiału. Technologia PolyJet pozwala również łączyć różne rodzaje materiału do stworzenia jednego wydruku. Drukarki te są bardzo łatwe w obsłudze, a uzyskane z ich wykorzystaniem prototypy bardzo dokładne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *