komputery-informatyka-internet-usługi-internetowe

Istotny element smartfona – ekran

Wybór smartfonu to nie lada gradka. Musimy podjąć wiele istotnych decyzji, które pozwolą nam wybrać idealny egzemplarz. Nie da się ukryć, że nowe technologie kuszą niezwykle, jednak nie ulegajmy modzie. Wybierając telefony warto skupić się na tym czego tak naprawdę potrzebujemy. Dziś chcemy poruszyć istotny temat ekranu smartfona. Jaka wielkość i rozdzielczość jest odpowiednia? Zostańcie z nami.

Ulec modzie czy wygodzie?

Przeglądając telefony dostępne w sklepach, da się zauważyć tendencję dużego ekranu. Sami producenci smartfonów stawiają na duże przekątne. Rzadko kiedy można spotkać smartfona, którego przekątna będzie mniejsza niż 5 cali. Normą są takie, których przekątna wynosi 6 cali, jednak spotkać można również takie o większym rozmiarze.

Martwi Cię fakt wzrastania ekranów? Boisz się, że jeżeli ta tendencja się utrzyma, niedługo telefony będą wielkości tabletów lub ekranów laptopów? Niepotrzebnie. Producenci dbają o swoich klientów, dzięki czemu, tworząc nowe modele nie powiększają wielkości ramek, wręcz przeciwnie, zmniejszają je do granic możliwości.

Nowoczesny notch coraz częściej spotykany

Obecnie, w wielu smartfonach, można spotkać trend, który powszechnie nazywa się “notch”. Jest to wcięcie w górnej części ekranu, dzięki któremu możliwe jest umieszczenie przedniego aparatu i wszelkich kontrolek, informujących np. o stanie baterii lub powiadomieniach. Jeżeli podoba Ci się taka stylistyka, telefon z takim rozwiązaniem jest idealny dla Ciebie. Jeśli jednak patrzysz na nie sceptycznie – poszukaj modelu, który go nie posiada.

Rodzaje wyświetlaczy

Producenci smartfonów postawili obecnie na trzy rodzaje wyświetlaczy: TFT LCD, AMOLED i IPS LCD. Najlepszymi są wyświetlacze AMOLED, bowiem właśnie one posiadają doskonale nasycone kolory. Nie ma się zatem czemu dziwić, że stosowane są w najdroższych smartfonach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *