PQ-FMEA – oprogramowanie ułatwiające pracę
FMEA to skrót od angielskiego Failure Mode and Effect Analysis i jest to metoda polegająca na analizie błędów, biorąc pod uwagę ich rodzaj oraz możliwe skutki. Dzięki niej możemy zapobiegać skutkom błędów, które pojawić się mogą w każdej fazie tworzenia. Program PQ-FMEA został stworzony przez najlepszych specjalistów w branży IT i zarządzania jakością. Oprogramowanie to dba o najwyższą jakość procesów i zostało stworzone, by zadowalać najbardziej wymagających klientów.
Jak skorzystać z oprogramowania FMEA?
Oryginalne FMEA software może być używane na zasadzie licencji, której udziela nam firma PQ-FMEA. Przykłady oprogramowania, jakie możemy wybrać to podstawowa wersja PQ-FMEA oraz zaawansowana PQ-FMEA+. Obie wersje są intuicyjne i funkcjonalne, lecz wersja z plusem poszerzona została o dodatkowe funkcje i ułatwienia. Cena różni się w zależności od rodzaju programu i liczby licencji. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.pq-fmea.pl.
Jak działa oprogramowanie FMEA?
Charakterystyczną cechą oprogramowania FMEA jest budowanie drzewa wad, z którego dane automatycznie zostają przeniesione do formularza FMEA. Umożliwia to przygotowanie nawet bardzo skomplikowanej analizy bez tracenia cennego czasu. Następnie program podsumowuje przeprowadzoną analizę, a my możemy wydrukować listę działań lub uzyskać zestawienie wyników. Analiza FMEA procesu powstała dla celów NASA, lecz dziś z powodzeniem wykorzystywana jest w innych branżach.
Personalizacja
FMEA analiza może powstać również w standardzie VDA. Możliwe jest to po zakupie oprogramowania PQ-FMEA+. Autorzy oprogramowania dbają o ergonomię oraz estetykę projektu. Przygotowane przy użyciu PQ-FMEA dokumentacje są przejrzyste i czytelne, dzięki czemu pozytywnie zaskakują zewnętrznych audytorów firmy. Wszystkie dokumentacje można również opatrzyć logotypem firmy. Ocena ryzyka (ISO 9001:2015) jest nadrzędną funkcją oprogramowania PQ-FMEA. Zgodność z wymaganiami ISO i dążenie do ułatwienia pracy klientowi to wyzwania, z jakimi poradzili sobie twórcy oprogramowania.